Lista produktów marki L'ACETAIA DI MODENA

Firma została stworzona z miłości do tradycji wytwarzania Octu Balsamicznego z Modeny: tylko ocet winny z włoskich winogron i gotowany moszcz pochodzący z wyselekcjonowanych tradycyjnych winorośli. Urok L’Acetaia di Modena kryje się w wyjątkowości lokali, gdzie leżakuje ocet: trzy piętra z 250 000 litrami Octu Balsamicznego z Modeny, które leżajkują w niewielkich dębowych beczkach ze Slawonii wedug rytmu dyktowanego przez tradycję.

Nowoczestość L’Acetaia di Modena manifestuje automatycznym butelkowaniem, gdzie przed rozlaniem octu butelki są myte i suszone strumieniem powietrza przestrzegając obowiązujące normy higieniczne podczas wszystkich faz produkcji. Dzięki wysokiej jakości swoich oryginalnych i innowacyjnych wyrobów cenionych na całym świecie, firma uplasowała się w elitarnych szeregach rynku.

L’Acetaia di Modena posiada wiele certyfikatów jakości jak i systemu, należą do nich m.in.: Certyfikat na zgodność ze standardami BRC, Certyfikat na zgodność ze standardami IFS, ISO, Certyfikat IGP, Certyfikat DOP i inne.

SYSTEM LIŚCIA L'Acetaia di Modena stosuje klasyfikację stworzoną przez AIB (Włoscy Degustatorzy Octu Balsamicznego). AIB opracowali system testów sensorycznych, który dzieli Ocet Balsamiczny z Modeny I.G.P. na 4 różne kategorie jakościowe oznaczone symbolem:

1 LIŚĆ: umiarkowana gęstość, ocet młody, lekko kwaśny, typ octu przeznaczony raczej do przygotowania sałatek.

2 LIŚCIE: wyrazisty gładki smak z umiarkowaną kwasowością, syropowata konsystencja, typ octu polecany zarówno do przygotowania sałatek jak i marynat a także barbecue.

3 LIŚCIE: ocet charakteryzujący się słodkim smakiem zrównoważonym posmakiem przypraw korzennych i drewna, szczególnie polecany do serów i truskawek.

4 LIŚCIE: to Ocet Balsamiczny cudownie gęsty, wspaniały bogaty smak, doskonały do potraw z górnej półki kulinarnej sztuki.

Aktywne filtry

Ocet balsamiczny z Modeny Chog Antiqua 500 ml

Cena 13,00 zł

Ocet Balsamiczny z Modeny jest synonimem kultury i historii miasta Modena. Subtelność, pełny smak, brunatny kolor, odpowiednią konsystencję zawdzięcza szczególnym charakterystykom klimatycznym ziemi na której uprawiane są winogrona, doświadczeniu producenta i odpowiedniemu leżakowaniu. To cenna...

  • Obecnie brak na stanie

Ocet winny czerwony 1 l

Cena 11,73 zł

Ocet produkowany i butelkowany we Włoszech według tradycyjnej receptury. Charakteryzuje się delikatnym a za razem żywym smakiem i aromatem. Podawanie: podkreśla smak dań rybnych, mięsnych, warzywnych i zielonej sałaty. Kwasowość: 6% Ocet winny czerwony Marka: L'ACETAIA DI MODENA...

  • Obecnie brak na stanie

Ocet winny czerwony 500 ml

Cena 8,85 zł

Ocet produkowany i butelkowany we Włoszech według tradycyjnej receptury. Charakteryzuje się delikatnym a za razem żywym smakiem i aromatem. Podawanie: podkreśla smak dań rybnych, mięsnych, warzywnych i zielonej sałaty. Kwasowość: 6% Ocet winny czerwony Marka: L'ACETAIA DI MODENA...

  • Obecnie brak na stanie